Inny rodzaj odwagi Gretel Wachtel

ISBN:

Published:

Hardcover

240 pages


Description

Inny rodzaj odwagi  by  Gretel Wachtel

Inny rodzaj odwagi by Gretel Wachtel
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 240 pages | ISBN: | 9.15 Mb

Inny rodzaj odwagi to autobiograficzna opowieść o fascynującym życiu młodej mieszkanki Hamburga. W roku 1938, podczas Nocy Kryształowej, Gretel Wachtel straciła najlepszą przyjaciółkę. Była naocznym świadkiem niszczycielskich nalotów alianckich naMoreInny rodzaj odwagi to autobiograficzna opowieść o fascynującym życiu młodej mieszkanki Hamburga.

W roku 1938, podczas Nocy Kryształowej, Gretel Wachtel straciła najlepszą przyjaciółkę. Była naocznym świadkiem niszczycielskich nalotów alianckich na miasto. Przeżyła bużę ogniową, która ogarnęła Hamburgo po nalotach dywanowych w trakcie Operacji Gomora w lipcu 1943 roku.Za niebacznie wypowiedzianą antynazistowską aluzję została skazana na pracę przymusową w fabryce amunicji, ale nie osłabiło to jej woli walki z reżimem.

Wyszła za mąż za uczestnika ruchu oporu, pomagała znajomemu księdzu chronić poszukiwanych przez gestapo, w piwnicy swojego domu ukrywała swojego lekarza - Żyda. Powołana do służby w Wermachcie, pracowała jako maszynistka przy maszynie szyfrującej Enigma, przekazując ruchowi oporu supertajne informacje.

Aresztowana przez gestapo w 1945 roku, trafiła do obozu koncentracyjnego. Po wojnie zakochała się w Brytyjskim oficerze. Do końca życia (zmarła w roku 2006 w wieku 91 lat) mieszkała w różnych miejscowościach na południu Anglii, gdzie do dziś żyją jej syn i trójka wnucząt.Zapierająca dech w piersi opowieść o determinacji i odwadze. Historia dumnej, niezależnej kobiety, żyjącej w czasach, kiedy zwykła ludzka przyzwoitość urastała do rangi heroicznej odwagi.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Inny rodzaj odwagi":


gazetawilanowska.pl

©2010-2015 | DMCA | Contact us